"Umělecká expedice do Mongolské stepi"

31.05.2015 18:59

Rád bych tu zveřejnil článek o projektu české umělecké skupiny probíhajícím v Mongolsku. Projekt můžete podpořit na portálu hithit.com:

www.hithit.com/cs/project/1277/umenim-menim

 a pár obrázků, které prozradí více 

 

UMĚNÍM MĚNÍME
 
Naše malířská skupina z ArtIn Atelieru pod vedením Nadii Verner se chystá na cestu do Mongolska. A budeme měnit uměním!
Do mongolské stepi se vydáváme znovu, protože jsme již dvakrát zjistily, že to opravdu má a dává smysl. Na východ jezdíme malovat, ale obraz není cíl, a nikdy nebyl. Důležitá je cesta od jednoho k obrazu k druhému. 
Cesty na východ nás mění. Ať chceme nebo ne, nikdy se nevracíme stejné. Změny, zážitky, odpovědi, které hledáme a nalézáme na nás promlouvají v našich obrazech. Věříme, že dokážeme změnit to, s čím jsme nespokojené, a také víme, že musíme začít u sebe. To je důvod naší cesty - měnit sebe, měnit okolí, měnit uměním.
Tento rok se vydáváme na šest týdnů na severozápad od Ulaanbaataru - okolí Erdene Zuu, Amarbayasgalant a na další nová místa. 
Finance na cestu a malířské potřeby sháníme na portálu hithit.cz, kde si můžete zakoupit naše výrobky inspirované Mongolskem nebo přímo vyrobené ve stepi, ale i různé workshopy či zážitky. Od nejmenších pohlednic po obraz vytvořený námi všemi společně. Máme rekordní počet odměn, takže si vybere opravdu každý.
Při cestě také zakládáme fond pro podporu dětí žijících v ulicích a kanalizacích Ulaanbaataru, zaštítěný naší neziskovkou ArtIn - Atelier z.s.. Fondu poskytneme 5 % z výdělku z našeho projektu.
Podpořte naší cestu! Dnes vy nám, zítra my vám.