Na kolech JV Asií (18.9.2016 - 23.12.2016)

 

Cestou jihovýchodní Asií navazujeme na cestu západní Evropou na kolech. Protože jsme předchozího 1,5 roku strávili ve velmi rozvinutých zemích, těšíme se na tuto změnu poměrů. Nejlepší by sice bylo dojet na kole z Evropy až tam, ale to by značně překročilo zamýšlený rozsah cesty. Nejprve se tedy dopravíme letecky z Basileje do Bangkoku a to i s našimi dvoukolými kamarády. V Thajsku se zaklimatizujeme a vyrazíme vstříc dalším krajinám, jmenovitě Laosu a Barmě. Zamýšlíme v tomto koutu světa cestovat 3 měsíce. Od kol si slibujeme především snadné vymanění se ze spárů turistické mašinérie, která je i v některých rozvojových zemích na vysokém stupni vývoje. Zpáteční letenku z Bangkoku do Prahy máme rezervovanou před Vánocemi 2016.


Na webu se v průběhu času objeví zápisky z cesty a záznam trasy. Prosíme o trpělivost, neboť kde není elektřina, ani wifi nepomůže:-)

Budeme rádi za jakékoliv náměty od vás a obecně za zprávy z domoviny, které si na cestách užíváme víc než kdy jindy a kterých se nám dostává v malé míře. Můžete využít i sekci kontakt-diskuze na těchto stránkách.

 

PRAKTICKÉ INFORMACE Z TÉTO CESTY NAJDETE NA NOVÝCH STRÁNKÁCH:

svobodnecesty.cz/cs/prakticke-informace-dle-zemi/