Na kolech Západní Evropou (1.7.2016 - 18.9.2016)

 
Naše výchozí situace se zdá být opět cestovně - optimální. Žádný pracovní úvazek, konec nájmu a nějaká ta libra na účtu:-) Vlastně to vyplynulo úplně samo.
Po zimě strávené ve Skotsku jsme se s Martinou rozhodli, že další takovou již absolvovat nebudeme. Nedostatek světla, sociálních kontaktů a alternativně smýšlejících lidí nám jen usnadnil podání výpovědí. Termín odjezdu jsme si stanovili na přelom června a července. Byla by ale škoda nevyužít příležitosti a neoprášit uležené cestovatelské plány. Vzhledem k zamýšleným lokalitám měníme pohory za cyklistické tretry, aneb přechod od ťapání k šlapání. Projet Francii na kole jsem chtěl už před několika lety, teď tedy nadešla vhodná chvíle. Začneme ale z místa našeho dosavadního bydliště - skotského Inverness. To nám postaví do cesty navíc pěkných pár set kilometrů (1200+) Velkou Británií. 
Jako cíl této cesty nám poslouží malé městečko v jihozápadním cípu Německa, lázně Sulzburg. Ty leží na úpatí Černého Lesa (Schwarzwaldu) a měli bychom k nim dorazit v průběhu září. Takový je tedy plán pro první část našeho letošního putování.